مه پاش گاوداری مهپاش گاوداری آذر تجهیز
مه پاش گاوداری
بهمن ۱۵, ۱۳۹۶
مه پاش قارچ ، مه پاش سالن قارچ، مهپاش قارچ
مه پاش سالن قارچ
فروردین ۱۴, ۱۳۹۷
مه پاش صنعتی آذر تجهیز

مه پاش صنعتی آذر تجهیز

مه پاش صنعتی:

مه پاش صنعتی به عنوان یکی از کاربردهای مهم سیستم های مه پاش است سیستم مه پاش و تولید رطوبت علاوه بر مورد استفاده در فضاهای سبز و گلخانه ها و دامداری ها و مرغداری ها، در صنایع نیز مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال برای کاهش گرد و غبار محیط از سیستم های مه پاش صنعتی استفاده می کنند.

به طوریکه با استفاده از تولید رطوبت در محیط با توجه به وجود ذرات معلق آب در هوا گرد و غبار معلق در هوا به این ذرات می چسبند و با توجه به سنگین شدن این قطرات باعث ریزش آنها شده و موجب تمیز شدن هوا از این گرد و غبار می شوند. همچنین از سیستم مه پاش برای بخارات گازها و ذرات خطرناک قابل اشتعال در صنعت نیز استفاده می شود تا از انفجارات در محیط های صنعتی جلوگیری شود.

از سیستم مه پاش صنعتی در معادن، در تونل زنی و سایت های ساخت و ساز و تخریب استفاده می کنند.

شرکت آذر تجهیز در موارد صنعتی توانسته است نتایج بسیار قابل قبولی از نظر عملکرد و رسیدن به هدف مورد نظر مشتری در نصب و راه اندازی سیستم های مه پاش صنعتی بدست آورد.

از سیستم مه پاش صنعتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کنترل رطوبت در صنعت چاپ و کاغذ
 • کنترل گرد و غبار و بخارات گازها در صنایع
 • کنترل دما در محیط های زیر زمینی
 • کنترل رطوبت در صنایع غذایی
 • پیش سرمایش برای کارخانه های صنعتی

سیستم مه پاش صنعتی یک سیستم بدون صدا و نویز است. که امکان دستیابی به یک سطح پایدار و سازگار رطوبتی را فراهم می کند. بطوریکه این سطح رطوبت نسبتا بطور یکنواخت و مساوی در محیط تقسیم می شود. این سیستم باعث می شود تا از الکتریسیته ساکن و گرد و غبار بدون خیس شدن محیط و بدون گسترش باکتری خلاص شویم.

مه پاش صنعتی آذر تجهیز

مه پاش صنعتی آذر تجهیز

از ویژگی های سیستم مه پاش صنعتی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • یک رطوبت ثابت و یکنواخت را به لطف نازل های پاشنده آب خواهیم داشت که در محل با انعطاف پذیری بسیار بالایی قابل استفاده می باشد.
 • می توان با نظارت بر میزان رطوبت سطوح بیشتری را تحت کنترل قرار داد
 • با استفاده از تولید رطوبت در محیط می توان الکتریسیته ساکن و گرد و غبار معلق در هوا را حذف نمود.
 • این سیستم با توجه به تولید رطوبت در محیط موجب خیسی در محیط نمی شود. با توجه به پاشش بسیار ظریف و نیز ضد چکه بودن نازل ها و نصب درست دستگاه، این سیستم مانع از تشکیل قطره آب می شود.
 • مصرف برق حداقل، کمتر از ۰٫۱۹ کیلو وات ساعت در هر ۱۰۰ متر مکعب است.
 • بدون آلودگی و بیماری: تمیز کردن و پاکسازی اتوماتیک در هر دوره تولید رطوبت، در این سیستم با توجه به فشار کاری بالا در حدود ۱۰۰ بار بطور تضمینی می توان گفت که تشکیل باکتری غیر ممکن می باشد.
 • این سیستم کاملاً کاربر پسند می باشد، بطوریکه کاربران به راحتی می توانند با این سیستم کار کنند.

   کنترل گرد و غبار و بخارات قابل اشتعال در صنعت:

برخی از مکان های صنعتی مانند تاسیسات زباله سوز و یا مجموعه های صنعتی فلزی که با درجه حرارت بالا و شرایط کاری سخت در ارتباط می باشند مستعد بیماری هستند که سیستم های مه پاش صنعتی با توجه به تولید فضایی با دما و رطوبت مناسب شرایط مناسب را برای کارگران در این محیط ها فراهم می کنند.در محیط هایی که با پسماند ها و یا مواد زاید کار می کنند استفاده از سیستم مه پاش غیر قابل اجتناب می باشد.

  دمای بالا و بوی ناخوشایند و گازهای احتمالی خطرناک شرایط کاری را بسیار دشوار می کنند. با استفاده از سیستم های مه پاش صنعتی می توان علاوه بر بالا بردن رطوبت محیط، دمای آن محیط را کاهش داد و نیز این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند بوی نا خوشایند در چنین محیط هایی را از بین ببرند.

سیستم مه پاش صنعتی جهت مقابله با بخارات قابل اشتعال

در کنار این مزیت ها سیستم مه پاش در برخی از صنایع که با بخارات خطرناک قابل اشتعال در ارتباط می باشند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.کنترل دما در محیط های زیرزمینی:در سایت های معدنکاری و حفاری های زیر زمینی، محیط های زیرزمینی مکان های چالش برانگیزی می باشند.

در این محیط ها کنترل دما و گرد و غبار امری بسیار مهم می باشد. سیستم مه پاش با توجه به تولید رطوبت و قطرات معلق آب در هوا موجب می شود تا هوایی پاک تر برای فعالیت کارگران در این محیط ها تولید شود. در ضمن با توجه به با لا بودن دما در این محیط، با استفاده از سیستم مه پاش صنعتی می توان دما را به اندازه مطلوب پایین آورد تا این محیط ها قابل کار کردن برای کارگران باشند.

سیستم مه پاش  فضا های قابل احتراق چگونه کار می کند؟

جنس گرد و غبار ها به طور کلی هیدروکرومیک می باشد، به این معنی که جرم این ذرات با جذب آب افزایش می یابد. حتی مقدار کمی آب برای این ذرات گرد و غبار بشدت کافی می باشد.

ذرات کوچک در ذرات آب معلق در هوا نفوذ می کنند. گرد و غبار بیشتر یا کمتر با هم مخلوط می شوند تا زمانیکه قطره بزرگ ایجاد شود. این ذرات بزرگ و بزرگتر می شوند. خود گرد و غبار این روند را تشویق می کنند. اندازه کوچک این ذرات باعث می شود که ماهیت الکتریکی دو قطبی مولکول اب را جذب کرده و ذرات گرد و غبار الکترواستاتیک را جذب می کنند.

در حقیقت یک قطره آب با قطر ۸ میلی متر مربوط به ۸ میلیون قطره ناپیوسته با قطر ۲۰ میکرون است که این قطرات بسیار ریز موجب می شوند تا سطح تماس تا ۲۰۰  برابر بیشتر از یک قطره ایجاد شود.

شکل گیری پتوی مه می تواند باعث کاهش قابل توجه گرد و غبار و کاهش بخارات گازها خنک سازی محیط شود.

نمونه هایی از پروژه های صنعتی انجام شده توسط مجموعه آذر تجهیز:

 1. پروژه معدن طلا زر معدن شهر خمین
 2. کارخانه تولید بلوک واقع در هشتگرد کرج
 3. کارخانه تولید تن ماهی ساحل صیاد کنارک
 4. کارخانه فراورده های طمع آفرین صبا
 5. کارگاه ریگیری طلا
 6. پیش سرمایش کشتار گاه و سردخانه گوشت تازه دماوند
 7. پیش سرمایش سردخانه قم
 8. کشتارگاه احسان ری واقع در کهریزک تهران
 9. سردخانه آذربایجان واقع در ارومیه
 10. کارخانه تولید کاغذ همکار کارتن

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت کاتالوگ و مشاوره با شماره های ۰۲۱۵۵۴۴۲۰۶۳ و ۰۲۱۵۵۴۴۲۰۶۴ تماس حاصل نمایید.

جهت رفاه حال مشتریان بازدید در شهر تهران رایگان می باشد.

مشاوره رایگان